Nařízení KHS Větrný Jeníkov

Bohužel riziko nákazy novým koronavirem a tedy i riziko onemocnění COVID-19 nepominulo, v posledních dnech se naopak opět mírně zvýšilo. V našem kraji se objevilo nové ohnisko ve Větrném Jeníkově, dosud nepotvrzené podezření na onemocnění jsme zaznamenali i v Jihlavě a další případy mohou následovat.

Přeposílám vám pro informaci nařízení KHS k situaci ve Větrném Jeníkově (viz příloha).

S inspirací od pana Kamila Ubra, vedoucího OŠMS, vám všem posílám výzvu k odpovědnému chování. Doporučuji, abyste dle vašich individuálních uvážení a s ohledem na aktuální vývoj epidemiologické situace průběžně přijímali vhodná samoregulativní opatření, zejména tato:

-      v rizikových situacích se neostýchat používat roušku jako základního prostředku částečné ochrany vlastní i částečné ochrany osob v okolí.    

Tato opatření nejsou povinná, jde o doporučení k odpovědnému chování. Každá a každý z nás nechť průběžně posuzuje rizika a přiměřeně jim čelí, a to jak s ohledem na sebe sama, tak s ohledem na klienty úřadu, kolegyně a kolegy a další osoby.

Zaměstnankyním a zaměstnancům zařazeným do OŠMS se omlouvám za duplicitu, pan vedoucí mne inspiroval k oslovení celého úřadu.

Prosím, noste s sebou v kapse, kabelce či tašce roušku k operativnímu použití v případě potřeby.

Děkuji všem za pochopení.

Zdeněk Kadlec
ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

pdfnařízení KHS_317.pdf